АНА-ПРЕПАРАТИ ДЛЯ КОСМЕТИЧНОГО ДОГЛЯДУ

31-10-2016 19:01

Складно знайти ще одну групу інгредієнтів, яка так стрімко завоювала б популярність у косметологів. АГК стали обов’язковим компонентом в складі косметичних засобів будь-якої професійної лінії по догляду за шкірою. Причому, їм знаходиться застосування, як в препаратах для сухої, так і для жирної, молодий і в’янучої шкіри. При місцевому застосуванні в складі косметичних засобів  а-гідроксикислоти надають кілька різних біологічних ефектів: відлущуючий, зволожуючий, протизапальний і антиоксидантний.

Дуже важливо знати, що кислота при нанесенні на шкіру може накопичуватися в нерівностях шкіри і, взагалі, розподілятися нерівномірно. Тому в більшості випадків виправдано починати з використання низькоконцентрованих, м’яких кислотних засобів – вони будуть делікатно і поступово вирівнювати шкіру і готувати її до більш активного впливу.

Розглянемо нижче дію АНА-кислот при різних показаннях.

СУХА ШКІРА

Загальний вміст вологи в шкірі підвищується завдяки зміцненню водосберігаючих і водорегулюючих систем шкіри. За допомогою АНА-препаратів поліпшується видалення з поверхні шкіри старих рогових лусочок, що сприяє більш швидкому оновленню клітинного складу і зміцненню бар’єрної функції епідермісу, а саме, в стимуляції відновлення міжклітинних ліпідних пластів рогового шару. Все вищевказане знижує ТЕПВ і веде до підвищення вмісту компонентів NMF.

ЖИРНА ШКІРА, СХИЛЬНА ДО УТВОРЕННЯ ВУГРІВ

В цьому випадку препарати на основі АНА-кислот полегшують очищення закупорених проток сальних залоз, завдяки зменшенню когезии кератиноцитів. Крім цього, ексфоліація відкриває сальні залози і робить їх доступними для інших біологічно активних компонентів, які зменшують салообразованіе, нормалізують ліпідний обмін, мають бактерицидну дію. А-гідроксикислоти сприяють зниженню ймовірності розвитку рубцевих змін при акне, а також надають профілактичну і лікувальну дію при поствоспалітельной гіперпігментації.

В’ЯНУЧА ШКІРА

Використання похідних фруктових кислот оновлює клітинний склад шкіри за рахунок відлущування і проліферативної дії на базальні клітини. АНА-препарати розгладжують шкіру за рахунок підвищення її гідратації і стимуляції синтезу колагену і глікозаміногліканів. За допомогою а-гідроксикислот ми також полегшуємо проникнення в глибокі шари шкіри інших активних компонентів, що також сприятливо впливає на шкіру, що в’яне.

ПІГМЕНТОВАНА ШКІРА

Деякі АНА-кислоти володіють прямою відбілюючою дією, крім цього, вони полегшують проникнення в шкіру відбілюючих агентів.

Х. І. Шеховцова

Залишити коментар