ФІТОЕСТРОГЕНИ – ВАША ГАРАНТІЯ В ПІДТРИМЦІ ГОРМОНАЛЬНОГО БАЛАНСУ ШКІРИ

18-04-2017 09:25

Зниження рівня естрогенів призводить до порушення синтезу колагену, гіалуронової кислоти і, як наслідок, це веде до зниження еластичності, зміни в’язкоеластичних властивостей шкіри, і збільшення числа зморшок.

Оскільки, додавання синтетичних естрогенів в косметичні засоби неможливе в силу ряду законодавчих актів і можливих побічних ефектів, все частіше до складу косметичних препаратів, особливо в лініях anti-age і для проблемної шкіри, вводять екстраговані речовини з рослин, які за хімічною структурою нагадують естрогени людини, і найголовніше, – здатні локально імітувати їх дію на шкіру. Слід зауважити, що естрогеновий рецептор є унікальним по «нерозбірливості» серед вкрай специфічних рецепторів стероїдів. Він здатний вступати в контакт з багатьма сполуками, що мають структурну близьку до естрогенів. Ці речовини називають фітоестрогенами. Але виникає термінологічна плутанина, чомусь ряд авторів некоректно і неправильно називають їх фітогормонами.

ФІТОГОРМОНИ

Ріст і розвиток рослин – це складні біологічні процеси, тому що контролюючі їх фітогормони повинні володіти відповідними властивостями, що дозволяють здійснювати цей контроль.  До фітогормонів відносяться: ауксини (похідні індолу), гібереліни (тетрациклічні карбонові кислоти класу дітерпеноїди), цитокініни (похідні 6-бензіламінопурін), абсцизова кислота (сексвітерпеноїд) і етилен (ненасичений углевород з подвійним зв’язком).  Всі ці сполуки різні за хімічною природою і за типом активності, але жоден з них не має властивості естрогенів і, отже, їх не можна назвати фітоестрогенами.

ФІТОЕСТРОГЕНИ

Фітоестрогени –це речовини, виділені з рослин і володіють естрогеноподібною дією. Спочатку до фітоестрогенів відносили стерини. Вони за своєю природою ліпофільні, є неомильною частиною рослинних жирів, в організмі людини не синтезуються, але за своєю хімічною структурою нагадують естрогени організму людини. Тому стероїдні фітоестрогени, як і естрогени людини, можуть стимулювати проліферативні процеси в епідермісі, посилювати процеси утворення колагену і фібронектину.

У рослин існує велике різноманіття стеринів. Принципова різниця в активності естрогенів людини і фітоестрогенів полягає в ефективній концентрації. Стероїдні фітоестрогени, на відміну від естрогенів, досягають необхідних ефектів в концентрації, що перевищує концентрацію естрогену в 5000 і більше разів. Відповідно, ці дані говорять про безпеку застосовуваних засобів, але при цьому їх ефективність естроген.

ВПЛИВ ФІТОСТЕРИНІВ НА ШКІРУ

Ліпіди синтезуються в кератиноцитах, далі секретуються з клітин у міжклітинний простір рогового шару. В основному ліпідний матрикс рогового шару складається з холестеролсульфатів, глікозілкерамідів, різних церамідних фракцій, стеринів, жирних кислот, тригліцеридів, сквалена і n-алканів. Ліпіди рогового шару відіграють ключову роль в процесах злущування і клітинної адгезії, а також визначають бар’єрні функції шкіри. Порушення і пошкодження шкірного бар’єру спостерігається в ряді дерматологічних та косметологічних захворювань, серед яких атопічний дерматит, екзема, акне, розацеа, та під час старіння шкіри.

Фітостерини стимулюють відновлення бар’єрної функції, запобігають розвитку УФ-індукованого перекисного окислення мембранних ліпідів, захищають фібробласти від окислення, мають слабкий антиандрогенний ефект, стимулюють проліферацію фібробластів шкіри, збільшуючи, таким чином, утворення колагену і позаклітинного фібронектину.

Крім цього, фітоестрогени здатні контролювати «гормональне старіння» шкіри, так як у міру старіння знижується не тільки синтез статевих гормонів, але і знижується синтез рецепторів стероїдних гормонів.

ВИСНОВОК:

Пік ендогенного «виснаження» настає у жінок від 40-45 років до 55-60 років. Зниження рівня естрогенів – одне з важливих причин старіння шкіри (зменшується рівень колагену і т.д.). Інноваційна багата формула лінії Estrini ТМ CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics містить комплекс Phytrodial – фітоестрогени, отримані з 8 (!) Екстрактів рослин:

  • екстракту циміцифуги (Cimicifuga racemosa, клопогона гроновидного);
  • японського споришу (горця пташиного);
  • ізофлавонів сої;
  • дудника китайського (Angelica sinensis);
  • червоної конюшини (конюшини лугової);
  • гранатового дерева (Punica);
  • пуерарії (Кудзу);
  • квao круа (Pueraria Mirifica).

Фітоестрогени зменшують ознаки старіння, викликані різкими змінами гормонального балансу, впливають на секрецію факторів росту, роботу ряду ферментів, надають сильну антиоксидантну дію, володіють слабким антиандрогенним ефектом, здатні пригнічувати фермент 5а-редуктази. Як показали дослідження, при нанесенні фітоестрогенів на шкіру жінки, яка перебуває в менопаузі, значно зменшується кількість дрібних зморшок, і шкіра стає більш гладкою.

Всі препарати ТМ CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics довели свою ефективність в ході клінічних випробувань і на практиці.

Залишити коментар