ЕЛЕКТРОТЕРАПІЯ

26-04-2017 19:25

Практично немає жодного явища природи, яке не супроводжувалося б електрикою.

Ричард Фейнман

Електромагнітне поле – особлива форма матерії, за допомогою якої здійснюється взаємодія між електрично зарядженими частинками.

Електричний струм – впорядкований рух зарядів по провіднику під дією електричного поля.

Постійний струм – струм, не змінний з часом ні за величиною, ні за спрямуванням.

Постійний імпульсний струм – струм, який змінюється з плином часу за величиною і незмінний за напрямком.

Змінний струм – струм, який змінюється як за величиною, так і за напрямком.

Електромагнітне поле – особлива форма матерії, за допомогою якої здійснюється взаємодія між електрично зарядженими частинками.
Електротерапія заснована на використанні дозованого впливу на організм електричних струмів, електричних, магнітних і електромагнітних полів. Епідерміс людини є діелектриком, тобто, не може самостійно проводити електричний струм, тому для створення умов проведення струму застосовують струмопровідні гелі або воду. Ними змочують прокладки, в яких поміщають електроди.

Електричний струм може бути:

  • постійним
  • змінним
  • імпульсним

ЕЛЕКТРОДИ ЯВЛЯЮТЬСЯ ДЖЕРЕЛОМ СТРУМУ І ЗАВЖДИ СТОСУЮТЬСЯ ШКІРИ

Основний діючий факторСтимуляція Деструкція Постійний електричний струм низької інтенсивності гальванізаціяІонофорез (лікарський електрофорез)ДезінкрустаціяЕлектроепіляція Імпульсний струм низької частоти і низької інтенсивності  ДіадинамотерапіяДіадинамофорезЕлектростимуляціяМікрострумова терапіяЧЕНС-терапіяДенс-терапіяелектроліполіз Імпульсний постійний струм високої інтенсивності  ЕлектропораціяНЕІ для руйнування пухлинЗмінний електричний струм високої частоти (близько мегагерц) RF-ліфтинг і омолодженняФракційний RF-термолиз Електро (радіо) хірургіяRF-ліпосакціяRF-ліполізВисокочастотна електроепіляціяНеінвазивна RF-діатермія іелектропорація жирової тканини Змінний електричний струм низької частоти (кілогерц і нижче) УльтратонотерапіяДарсонвалізаціяАмпліпульстерапія (міостимуляція)РідолізІнтерференцтерапіяФлуктуорізація  [

ПРЯМИЙ ЕЛЕКТРИЧНИЙ КОНТАКТ З ШКІРОЮ ВІДСУТНІЙ, СТРУМИ В ТКАНИНАХ ВИНИКАЮТЬ В РЕЗУЛЬТАТІ ВПЛИВУ НА НИХ ЗМІННОГО ПОЛЯ

Основний діючий фактор Стимуляція Деструкція 
Магнітне поле (імпульсне) магнітотерапіяІндуктотерміяУВЧ-індуктотермія 
Електромагнітне поле високих частот УВЧ-терапіяДМВ-терапіяСМВ-терапіяММ-терапія (КВЧ-терапія)Мікрохвильової термоліз потових залоз 

У ТМ Sittara представлені наступні методи електротерапії в апаратній косметології:

1. Іонофорез (син .: мікрогальваніка)

Змусити гідрофільні речовини рухатися через природний водонепроникний бар’єр шкіри можна за допомогою електричного струму.

Ионофорез полягає в процесі впровадження водорозчинних продуктів у формі іонів в шкіру обличчя з використанням електричного струму, наприклад, позитивного і негативного полюсів гальванічного апарату.

Позитивно заряджені іони (катіони) – до негативного електроду (катод);

Негативно заряджені іони (аніони) – до позитивного електрода (анод).

У іонізованих (заряджених) молекулах використовується електрод з такою ж полярністю, що і у молекул. Молекули, відштовхуючись від однойменно зарядженого електрода, проникають в шкіру.

Сутність даної процедури зводиться до впливу гальванічного струму і введення через шкіру, як правило, ампульних засобів. У естетичній косметології лікарські препарати замінюють косметичними засобами з біологічно активними компонентами. Введені іони в поєднанні з постійним струмом надають рефлекторний і гуморальний вплив на організм. Вони дратують шкірні рецептори. Виникнуті порушення передаються в центральну нервову систему і в вищі вегетативні центри. Відповідна реакція може носити місцевий або генералізований характер.

Крім того, при електрофорезі створюється підшкірне депо, тобто накопичення активних речовин в шкірі і, отже, більш тривалий їх вплив. Електричні імпульси, що генеруються приладом, активізують роботу судин, сприяють виділенню шлаків з поверхні шкіри і дозволяють «впроваджувати» активні речовини на велику глибину. Введені методом електрофорезу іони дають високий терапевтичний ефект. Застосовується для лікування млявої атонічної, жирної і сухої шкіри. Найбільша проникність характерна для шкіри обличчя, живота, пахвових западин, найменша – для шкіри передпліч, спини, стегон і гомілок.

Цією ж функцією ми можемо домогтися дезинкрустації (син .: електропілінг) – метод гальванізації лужним розчином, призначений для очищення шкіри обличчя. Жирові відкладення не розчиняються у воді, тому їх важко видалити з поверхні шкіри і волосяних фолікулів. Дезінкрустація здійснюється за рахунок хімічної реакції, званої «омилення», при якій жирні кислоти секрету сальних залоз реагують з лугами, в результаті чого утворюються мила, які легко змити і видалити з поверхні шкіри.

2. Електропорація

Метод підвищення проникності ліпідної мембрани шляхом створення в ній пір в результаті дії зовнішнього електричного поля – явище електричного пробою биомембран, що викликається високовольтними імпульсами (до 150 В)

3.Радіохвильова високочастотна терапія (RF-терапія)

На відміну від постійних струмів і низькочастотних імпульсних постійних струмів, високочастотний електричний струм не викликає скорочення м’язів і не збуджує периферичні нерви. Тому основні біологічні ефекти пов’язані виключно з діатермією. Метод неінвазивної стимуляції неоколлаганеза в дермі і сполучнотканинних волокон гіподерми. Епідерміс при цьому відіграє роль конденсатора і нагрівається тільки за рахунок контактного теплообміну з дермою, а м’язова тканина не нагрівається зовсім. Під впливом тепла відбувається зміна існуючих колагенових волокон, як результат реструктуризації дерми з частковою усадкою (ретракцією) колагену, а також утворення нових колагенових фібрил.

Схема впливу на шкіру мультиполярних технологій

4.Електрокоагулятор / електроепіляція

Електрокоагуляція – припікання або видалення тканин з лікувальною метою за допомогою застосування високочастотного змінного струму високої сили і низької напруги. Застосовується для термодеструкції утворень шкіри і гемостазу кровоточивих дрібних судин. При видаленні дрібних доброякісних новоутворень шкіри (бородавок, себорейний кератом і т.д.) електрокоагуляція здійснюється відносно швидко (10-20 с) і поверхнево. Більш тривала дія активним електродом потрібно при видаленні великих, рецидивних бородавок в області долонь і підошов (більше 1 хв.). При електрокоагуляції телеангіоектазій встановлюють низький рівень потужності струму. Потім проводять миттєвий контакт з поверхнею розширених судин голковим електродом через інтервали 2-3 мм по його протяжності, це призводить до утворення в судинах мікротромбів і до коагуляції білків, які призводять до їх закупорці.

Електроепіляція – метод видалення небажаного волосся за допомогою електричного струму. Електроліз – це руйнування волосяного фолікула лугом NaOH, яка утворюється поблизу активного електрода (голки) при протіканні через фолікул гальванічного струму. Голка, яку вводять у волосяний фолікул, з’єднана з негативним полюсом. Пасивний електрод з’єднують з позитивним полюсом і кріплять на передпліччя, гомілки або дають в руку пацієнту: створившийся  на катоді (голці) луг завдає руйнівної дії на фолікул. Перевагою методу електролізу вважається найвища ефективність. Найкращий результат досягається при обробці тонких волосся.

Більш докладні інструктаж і вивчення методів електротерапії, дозування, порядок і періодичність виконання процедур ми надаємо на наших семінарах або при покупці апаратів TM Sittara пропонується безкоштовне навчання.

Х. І. Шеховцова

Опубліковано
В категорії Sittara

Залишити коментар